top of page
כיצד כלי נגינה
Painted Space

כיצד כלי נגינה תורמים להתפתחות ילדך/ילדתך

מוסיקה היא שפה אוניברסאלית וחלק בלתי נפרד מהחברה והתרבות האנושית. היא מחלחלת לחיינו באמצעות הרדיו, הטלוויזיה והתיאטרון, מהווה חלק מהחגיגות שלנו ודרך אינסטינקטיבית עבור רבים מאיתנו להביע את עצמנו. בנוסף, למוזיקה יש יתרונות התפתחותיים רבים לילדים צעירים.

מומחי חינוך מכל רחבי העולם טוענים שגילאים צעירים מאוד הם המתאימים להתחלת לימודי מוזיקה, כאשר הדגש בגילאים אלו הוא לא על לימוד פרטני של כלי אחד כגון פסנתר או גיטרה (גילאי 5-6) אלא על הכרת מספר רב של כלי נגינה בעלי צורות נגינה שונות כגון הקשה, שקשוק ונשיפה, שמפיקים צלילים שונים.

להלן חמש סיבות שבגללן כדאי לכם/ן לרכוש צעצועים מוזיקליים לילדים והילדות הקטנים שלכם/ן:

1. קידום יצירתיות

ילדים הם סקרנים באופן טבעי וייהנו לחקור את הצלילים השונים שהם יכולים להשמיע עם מגוון צעצועים חינוכיים מוסיקליים. קסילופונים ותופים הם דרך נהדרת עבור פעוטות לנסות ולחזור על מנגינות מוכרות, ואילו פעמונים מוסיקליים, קסטנייטות ומראקסים מייצרים צלילי הקשה מהנים שמעוררים מוחות צעירים ועוזרים להם לבטא את שפתם הייחודית.

2. שיפור מיומנויות קוגניטיביות והתפתחות חושית

מחקרים רבים נעשו על יתרונות המוזיקה למוח הצעיר, ומצאו שהיא מגרה ויוצרת מסלולים עצביים חדשים, ומקדמת חשיבה ביקורתית ומיומנויות לפתרון בעיות. בנוסף, החוקרים מצאו שהתבניות והמקצבים של המוסיקה עוזרים למוח להיות מהיר ויעיל יותר בהעברת מידע. תינוקות ופעוטות שנחשפו למוזיקה מראים יכולות טובות יותר כשהם גדלים בתחומים כמו פיתוח שפה, דיבור, הקשבה ומיומנויות קריאה.

3. פיתוח מיומנויות מוטוריות

זה יכול להיות מסובך עבור אצבעות קטנות לשלוט בתיאום הנדרש על מנת להחזיק ולשחק בצעצועים מוזיקליים. הקשה נכונה בתוף או בקסילופון, למשל, מצריכה אחיזה נכונה ותיאום טוב בין העיניים והידיים. מגוון צעצועי כלי נגינה בצורות וסוגים שונים יפתחו ויחזקו מערכות שרירים שונות.

4. לימוד סבלנות

כמו כל מיומנות אחרת, לוקח זמן לשלוט בנגינה באמצעות כלי נגינה. הילדים ייהנו מתחושת ההישג שהם יקבלו מלימוד באמצעות משחק מכיוון שהם יהיו מסוגלים לחזור בהדרגה על מנגינות או דפוסים מוכרים, או אפילו פשוט לשמור על קצב יציב. צעצועים מוזיקליים לפעוטות הם גם דרך נהדרת להציג את מושג ההמתנה לילדים צעירים כדי לקדם אינטראקציות חברתיות חיוביות. כל שיתוף פעולה, כמו לנגן ולשיר יחדיו, מחייב דיאלוג. מוזיקה דורשת גם ריכוז וגם יכולת להיות בשקט כדי שתוכל להישמע. כדי ליצור משהו ביחד, הילדים צריכים להקשיב זה לזה. מגע עם מוזיקה חיה גורם לילדים להיות מודעים לערך ההפסקה וההאזנה לאחרים, שהם חלק חיוני בכל תקשורת.

5. עידוד ביטוי עצמי

לתינוקות ופעוטות לא תמיד יש את אוצר המילים שהם צריכים כדי לבטא את עצמם והם יכולים להיות מתוסכלים כאשר הם לא מסוגלים לתמלל את רגשותיהם. צעצועים מוזיקליים לתינוקות וילדים צעירים נותנים לילדים הזדמנות לביטוי עצמי ויכולים לעזור בשחרור אנרגיה אצורה, כמו גם פשוט בלעשות כיף!

כהורים לילדים קטנים אנחנו מאמינים בכוח המוזיקה כגורם חיובי בחיי ילדינו, ולכן בעזרת מומחים מעולמות המוזיקה והחינוך הרכבנו את הסט המושלם לילדים. סט כלי הנגינה נבחר בצורה קפדנית מתוך הבנה שבגילאים הצעירים החלק החשוב ביותר עבור ילדינו הוא להנות מכלי המוזיקה ופשוט לעשות חיים, וכך השלב השני יקרה כבר מעצמו, כשבעזרת 12 הסוגים השונים של כלי הנגינה שבסט, ילדינו ילמדו לזהות ולהפיק צלילים שונים, ילמדו קצב, ירקדו, ישתוללו ובעיקר יחוו חוויה ראשונית טובה וחיובית מעולם כלי הנגינה. לעולם המוסיקה יש כל כך הרבה מה להציע לילדים צעירים, ועכשיו כשאת/ה יודע/ת מה היתרונות, הרם/י את הפעמונים והמראקס ונער/י יחד עם הקטנטנים שלך!

bottom of page